WordPress

Strony na silniku WordPress stanowią 30% wszystkich witryn na świecie. Ich popularność jest zawdzięczana prostocie korzystania oraz intuicyjności. Możliwość modyfikacji kodu pozwala budować bardziej zaawansowane serwisy i sklepy internetowe. Nie bez powodu WordPress jest tak popularnym systemem zarządzania treścią (CMS) – duża elastyczność jest nie tylko korzystna dla programistów, ale także dla użytkowników końcowych, którzy sami mogą bez problemu wprowadzać treści na swoją stronę dzięki panelu administracyjnemu. Co więcej, strony na silniku WordPress bardzo dobrze indeksują się w Google. Dobrze przygotowane zaplecze SEO sprawi, że Twoja strona prędzej znajdzie się na pierwszych stronach Google niż używając innych silników.

Dlaczego WordPress?

Przede wszystkim WordPress jest bardzo intuicyjną platformą do zarządzania treścią (CMS). Niegdyś wykorzystywany głównie do prowadzenia blogów, a teraz przodująca platforma na rynku. Ogromne możliwości wgrywania wtyczek pozwalają na rozbudowanie strony o dodatkowe moduły, dzięki czemu łatwo dostosować funkcjonalność do potrzeb klienta.

Prostota użytkowania

Używając WordPressa nie musisz mieć umiejętności programowania, by samodzielnie wprowadzać lub edytować treści strony. Prosty panel administracyjny pozwala użytkownikowi edytować stronę do swoich potrzeb. Jedyne czego potrzebujesz to prostej instrukcji od nas, by poradzić sobie z prowadzeniem swojej strony.

Funkcjonalność

Silnik WordPressa jest stale rozwijany przez programistów z całego świata. Nowe motywy i wtyczki stale pojawiają się na rynku, dzięki czemu spełnia oczekiwania prawie każdego użytkownika. Może to być prosta strona, a także bardzo rozbudowana witryna, która zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Responsywność

Strony na bazie WordPressa świetnie dostosowują się do rozdzielczości urządzenia, dzięki czemu masz pewność, że Twoja witryna wyświetli się doskonale na każdym urządzeniu. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość ruchu w Internecie jest generowana przez urządzenia mobilne.

Sklep internetowy

WordPress może być połączony z WooCommerce, co pozwoli na powstanie eleganckiej i funkcjonalnej platformy sprzedażowej. WooCommerce jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem dla sklepów internetowych. Jest to platforma prosta do wdrożenia i daje praktycznie nieskończone możliwości rozbudowy.

Pozycjonowanie

WordPress jest tworzony zgodnie ze standardami SEO, oznacza to, że jest większa szansa na pojawienie się Twojej strony w pierwszych wynikach wyszukiwania w Google. Jest to niezmiernie ważne, by zwiększyć sprzedaż Twojego produktu bądź usług. Tworzenie stron na silniku WordPress ułatwia prowadzenie działań SEO.

Brak ukrytych opłat

Jest to silnik darmowy – możesz pobierać, instalować i edytować swoją stronę. Jak w każdym przypadku istnieją oczywiście wtyczki płatne, jednak nie ma konieczności ich używania. Nawet z darmowych, ogólnodostępnych (open source) wtyczek jesteś w stanie stworzyć funkcjonalną stronę.